Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Kontarst
Rozmiar czcionki
| |

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej swoją działalność rozpoczął 01 grudnia 2017r w obiekcie po byłym Technikum Ceramicznym w Łysej Górze. Zakład jest jednostką organizacyjną Powiatu Brzeskiego. Celem działania zakładu jest rehabilitacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych  o znacznym  i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Zakład stanowi kolejny element w powiatowym /obok Warsztatów Terapii Zajęciowych i Środowiskowego Domu Samopomocy/ systemie integracji i przygotowania osób niepełnosprawnych do podjęcia pracy na otwartym rynku pracy. Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łysej Górze jest zakładem pracy w którym zatrudnionych jest 15 osób niepełnosprawnych.

W zakładzie funkcjonują dwie pracownie:
Pracownia ceramiki która wytwarza i produkuje różnego rodzaju ozdoby ceramiczne a także elementy wykorzystywane w budownictwie. W pracowni zatrudnionych jest 8 osób niepełnosprawnych.
Pracownia rękodzielniczo-krawiecka która świadczy usługi krawieckie oraz wytwarza różnego rodzaju ozdoby świąteczne, okolicznościowe. Świadczymy również usługi hafciarskie. W pracowni zatrudnionych jest 7 osób niepełnosprawnych.

Zarówno pracownia ceramiki jak i pracownia krawiecka wyposażone są w nowoczesny sprzęt i urządzenia min. sterowany cyfrowo piec do wypalania ceramiki, profesjonalną kabinę szkliwierską z płaszczem wodnym, maszyny do szycia typu overlck, hafciarkę,itp. 

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Łysej Górze powstał z inicjatywy Starosty Brzeskiego i Rady Powiatu Brzeskiego ze środków Powiatu Brzeskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.